Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Dysleksja i jej leczenie

Dyskleksja oraz jej terapia

Mimo że o dysleksji zazwyczaj myśli się jako o lenistwie dziecka lub niedostatku rygorystyczności rodziców, to jednak jest ona intensywnym, ograniczającym życie schorzeniem. Nie ma co dlatego sugerować się artykułami na forach internetowych czy wskazówkami sąsiadek, trzeba zwrócić się w kierunku faktów naukowych, jak tylko zaczynamy spostrzegać podejrzane znaki. Jeśli kłopotliwe do przezwyciężenia ciągłym ćwiczeniem komplikacji w pisaniu oraz czytaniu przytrafiają się na początku nauczania, to warto jednak skonsultować się ze specjalistą.

Neurologopeda

Neurologopeda jest w stanie określić zakres problemów dziecka, lecz przede wszystkim zaproponuje szkolenia, za pośrednictwem których szybciej będzie o rozwój w edukowaniu oraz powszednim egzystowaniu. Należałoby zwracać uwagę, że indywidualne sposoby zwalczenia dysleksji są często ogromnie obciążające dla pacjenta, bo łączą się nierzadko z kilkugodzinnym, żmudnym siedzeniem nad książkami. Pomimo że rehabilitację warto zacząć wcześniej, to trafną diagnozę stawia się zazwyczaj dopiero po 10 roku życia, kiedy rozrost zręczności odpowiedzialnych za pisanie a także czytanie, traktuje się zasfinalizowany.


Terpia dysleksji, terapia ręki, nauka czytania sylabami

Terapia dysleksji to metoda, jaka jest symetryczna. Nie długość, lecz częstotliwość spotkań przesądza bowiem o utarciu pomocnych schematów w czytaniu i pisaniu najmłodszych. Koncentruje się nawet na ćwiczeniach manualnych (jak terapia ręki), jak i tych powiązanych z artykulacją. Dzieci powinny czytać na głos, natomiast lekcje czytania sylabami, znacznie lepsze przynosi efekty, im prędzej jest zapoczątkowana. Na terapii pracuje się też nad koordynacją psychoruchową oraz strategiami pomagającymi się skupić. Pacjentowi próbuje się zapewnić kompleksowy postęp, i jednocześnie wyeliminować kolejne kłopoty motoryczne lub lingwistyczne. Aby skorzystać z edukacji, nie należy koniecznie udawać się do prywatnego specjalisty, ponieważ sporo szkółzapewnia konsultacje logopedyczne. Przed podjęciem tego typu decyzji można też udać się na testy zapobiegawcze w poradni słuchu i okulisty. Kłopoty z czytaniem a także pisaniemzdołają bazować na innych przyczynach, z kolei młody pacjent nie jest w stanie wciąż stwierdzić rodzicom problemów ze wzrokiem czy też słuchem.

Dowiedz się więcej: neurologopeda.


Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.