Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

eTA Canada – podróż do Kanady

Kto potrzebuje wizę elektroniczną eTA Canada?

W współczesnych czasach coraz więcej ludzi wybiera się do Kanady, toteż pożądane byłoby dowiedzieć się, czym jest wiza elektroniczna eTA Canada. Ten artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, jakie chcą dowiedzieć się, kto faktycznie wymaga elektronicznej Canada visa.

Którzy podróżni potrzebują Canada visa?

eTA Canada jest konieczna po pierwsze dla tych podróżnych, którzy nie są zwolnieni z obowiązku wizowego i chcą przybyć do Kanady drogą powietrzną. Mowa tutaj również o tych podróżnych, którzy kanadyjską drogą powietrzną podróżują jedynie tranzytem. Warto nadmienić również o tym, że ci sami podróżni nie wymagają posiadania eTA Canada, gdy przyjeżdżają do Kanady samochodem, pociągiem bądź drogą wodną. Wiza elektroniczna niezbędna jest także dla stałych rezydentów USA, którzy chcą przybyć do Kanady drogą aeronautyczną. W tym akurat przypadku potrzebna jest dodatkowa karta rezydenta Green Card a także paszport.

Kto jest uprawniony do złożenia wniosku eTA?

Ze strony praktycznej wszyscy ludzie objęci obowiązkiem wizowym są upoważnieni do wnioskowania o eTA, która jest alternatywą dla typowej wizy. Mowa tutaj o rezydentach wybranych państw, którzy podróżują do Kanady wyłącznie drogą powietrzną. Obywatele Stanów Zjednoczonych są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy eTA. Dla nich niezbędny jest wyłącznie aktualny dokument identyfikacyjny (np. paszport). Prośby o eTA nie muszą składać także mieszkańcy Kanady. Mowa tutaj zwłaszcza o osoby, jakie dysponują podwójnym obywatelstwem. W ich przypadku wymagany jest naturalnie paszport kanadyjski. Stali rezydenci Kanady muszą potrzebnie mieć obowiązującą kartę rezydenta lub dokument podróżny stałego rezydenta. Nie wolno zapominać także i o tym, że stan prawny stałego rezydenta z upływem czasu nie traci swojej ważności. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że również jednostki, które bardzo dawno temu rezydowały w Kanadzie, mogą mieć status stałego rezydenta.

Więcej informacji:
eTA Canada.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.