Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Indie wiza – niezbędne dokumenty

Elektroniczna wiza do Indii

Mimo strefy Schengen, nadal do kilku krajów kluczową rolę odgrywa wiza – tak jest także w przypadku Indii. Istnieją przeróżne typy wiz, natomiast jaka wiza do Indii jest najmniej kłopotliwa?

Indie wiza

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India126.jpg
Podobnie do innych krajów, należy podać w którym zamyśle wybieramy się na Indii, ponieważ od tego zależy o który wariant wizy należy się ubiegać. Istnieją wizy turystyczne (jednego, dwukrotnego oraz wielokrotnego wejścia do Indii) , biznesowe, dla stażystów, tranzytowe, medyczne i również konferencyjne. Aczkolwiek ostatnio, w największym stopniu pożądaną jest e-wiza.

E-wiza Indie

O elektroniczną wizę, turyści mogą ubiegać się od 2015 roku. Wniosek oraz opłatę za wizę realizuje się za pośrednictwem internet. Po takiej transakcji, jednostka wybierająca się do Indii, uzyska promesę, która poskutkuje przyjęciem właściwej wizy na obszarze Indii. Niemniej jednak w tego rodzaju przypadku należy znajdować sie na jednym z 16 lotnisk, które są wymienione na stronie gdzie realizuje się podanie. Inaczej jest w przypadku opuszczania państwa – odlot realny jest z każdego punktu granicznego, bez względu na to czy będzie to granica morska, lądowa bądź powietrzna.

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India192.jpg
E-wiza wystawiana jest dla turystów, ludzi lecących w kwestiach biznesowych lub lekarskich. Aby starać się o wizę wymagany jest obowiązujący paszport lub taki, który będzie obowiązujący przez kolejne pół roku od wyjazdu z Indii i ma minimum dwie puste paginy. Pożądane byłoby wiedzieć, że o taką wizę można starać się tylko dwa razy w roku, jest obowiązująca na 30 dni oraz umożliwia jednorazowy wjazd na obszar Indii.

Dokumenty do wizy

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India136.jpg
Oprócz aktualnego paszportu oraz wypełnionego wniosku wizowego, decydujące są także inne dokumenty. Niezwykle znaczący jest skan strony paszportu z danymi osobistymi a także fotografia paszportowa w kształcie kwadratu, uwidaczniające twarz od czubka głowy do brody. Należy także dodać bilet lub rezerwację lotu, jaka potwierdzi datę opuszczenia kraju.

Zobacz więcej:
visa to india.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.