Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Jak ubiegać się o wizę do Kanady

Zdobycie wizy do Kanady pod żadnym pozorem nie jest zadaniem takim kłopotliwym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy materiał to zachwycająca propozycja dla wszystkich tych jednostek, które w najbliższym czasie chcą wybrać się do Kanady, ale nie mają zielonego pojęcia jak otrzymać wizę.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności powinno się wspomnieć o tym, iż wiza do Kanady jest wymagana nie tylko w przypadku przylotu do tego pięknego kraju, ale również podczas podróży tranzytem. Polacy, jacy pożądają odwiedzać Kanadę jedynie w celach krajoznawczych nie potrzebują tradycyjnej wizy. W współczesnych czasach konieczny jest wyłącznie dokument eTA (electronic Travel Authorization), który można otrzymać online bez potrzeby wychodzenia z domu.

wiza eTa do Kanady online

Dostanie dokumentu eTA zajmuje dosłownie parę minut i co najistotniejsze wszystko można zrealizować za pośrednictwem Internetu. Elektroniczna wiza Kanada jest wobec tego olbrzymią oszczędnością czasu, gotówki i wielkich nerwów. Aby uzyskać potrzebny dokument trzeba wypełnić specjalny wniosek, jaki można znaleźć na stronie https://etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można odnaleźć też na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest tam wyłącznie w języku angielskim i francuskim. Po wypełnieniu wniosku należy odpowiedzieć na kilka prostych pytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy kontakt z osobami chorymi itp.). Do uzyskania dokumentu eTA wymagany jest paszport oraz adres e-mail, na który to właśnie otrzymany dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady można nabyć na stronie https://etacanadaonline.com/pl/ i kosztuje 39 EUR. Opłaty można jak najbardziej w praktyczny sposób zrealizować online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać wypada też i o tym, iż dzięki eTA zdołamy w Kanadzie rezydować maksymalnie do 6 miesięcy. Pożądane byłoby wspomnąć także i o tym, że dokument ważny jest przez 5 lat od wyrobienia. Podróż odbywa się wyłącznie na podstawie paszportu (na jaki eTA została wystawiona), tym samym też nie ma konieczności drukowania zdobytego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do kanady

Elektroniczną wizę można zarejestrować online jedynie jeden raz dla jednej osoby. W praktyce znaczy to, że 5-cio osobowa familia wybierając się do Kanady musi wypełnić formularz pięciokrotnie. Jak wtrącono powyżej wiza jest aktualna tylko przez 5 lat, ale jeśli nasz paszport przedtem straci ważność, to samoczynnie wiza także przestanie obowiązywać. Czas wyrabiania elektronicznej wizy trwa standardowo od 1 do 3 dni. Przy sporządzaniu dokumentu eTA paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia wyprawy.

Więcej: eTA CanadaLeave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.