Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Kambodża – ekscytująca wycieczka

Wakacje w Kambodży

Wybierając urlop, wskazane jest mieć na uwadze kraje, które są egzotyczne.

W Słowacji, Bułgarii, bądź także w Grecji sporo osób było już, tymczasem przykładowo w Kambodży było niewiele osób,, w takim razie tym bardziej wskazane jest zaplanować urlop w powyższym kraju. Kambodża ma atrakcje wczasowe tak, jak każdy inny kraj, chociaż niekoniecznie takie, które mamy w Europie. Przed dokonaniem wyboru co do urlopu, warto wiedzieć poniekąd o tym państwie.

Kambodża – lokalizacja

Kambodża to państwo azjatyckie które leży na Półwyspie Indochińskim.
Kambodża jest na granicy z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Jest to równinny kraj, albowiem 3/4 kraju pochłaniają równiny. Panuje w tym miejscu egzotyczny klimat monsunowy z podziałem na dwie pory roku, jest to pora sucha, rozpoczynająca się z początkiem listopada i która trwa do miesiąca marzec. Pora deszczowa jest od drugiej części maja do października. Typowa temperatura powietrza waha się od 21 do 30 stopni. Kambodża jest krajem bardzo zalesionym, gdyż aż czterdzieści procent powierzchni kraju zajmują lasy.

Miejscowości w Kambodży

Administracyjnie Kambodża dzieli się na dwadzieścia cztery prowincje. Jest ona krajem etnicznie zróżnicowanym dodatkowo niemalże jednostajnym wyznaniowo, albowiem osiemdziesiąt procent społeczeństwa wyraża buddyzm. Jakkolwiek Kambodża jest słabo zaludnionym oraz słabo zurbanizowanym państwem, zabytkowe atrakcje też znajdują się w tym miejscu na mapie świata. Wystarczy ledwie odwiedzać duże miasta. W miejscowościach Kambodży rezyduje ledwo trzynaście procent ludzi.

Pozostali obywatele tego państwa zamieszkują wiejskie obręby. Obywatele pracują żmudnie i dlatego typowa długość życia wynosi tu jedynie 57 lat. Największym miastem dodatkowo zarazem stolicą państwa jest Phnom Penh. Miasto jest koronnym ośrodkiem przemysłowym, handlowym i szkolnym. Przybywając do Kambodży, w stolicy tego państwa jest możliwość zobaczyć parę ciekawych punktów, jak na przykład Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa, Bazar Stary i centralny, Świątynię Angkor.

Konkluzja

Każdego roku Kambodżę odwiedza raz za razem więcej ludzi z całego świata. Dla porównania – w dziewięćdziesiątych latach ubiegłego wieku odwiedziło ją zaledwie w przybliżeniu tysiąca przyjeżdzających, wszak już sześć lat później prawie że sto dwadzieścia tysięcy. W 2015 roku niemalże pięć milionów urlopowiczów nawiedzało ten w oddali leżący kraj.

Zobacz także:

visa cambodia

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.