Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Myanmar – Dlaczego warto pojechać

Birma – czy warto pojechać?Myanmar lub Birma – urzędowa nazwa to Republika Związku Mjanmy. Jest to azjatyckie państwo malowniczo położone pomiędzy pasmem gór a morzem. Graniczy z Tajlandią, Laosem, Indiami, Bangladeszem oraz Chinami.

Niegdyś zapomniane, dzisiaj otwiera się na turystykę. Myanmar metropolia jako stolica ma nazwę Naypyidaw. Birma społeczność – jej liczbę ocenia się na 51,5 miliona. Rządzi system prezydencji.
To skromny kraj i do niedawna nie było o nim słychać, pomimo tego pragnie otworzyć się na turystykę. Rezydenci tam są serdeczni i otwarci na zwiedzających, gościnni i pomocni, mimo iż widać w tamtym miejscu przeważającą biedę. Niech Was nie zaskoczy krajobraz kościstych dzieciaków biegających boso i proszących o pomoc. Panowie nie chodzą w spodniach wręcz przeciwnie noszą sorongi, kobiety na głowie noszą chusty. Widać brak inwestycji, stare, sypiące się domy, prowizoryczne drogi. Ludzie są raczej ubodzy – starają się wiązać koniec z końcem. To ogromnie pracowity naród. Zajmują się z reguły handlem i przewozem turystów. Da się też tanio zjeść. W kuchni birmańskiej dominuje makaron i ryż.

Birma religiaBirma to kraj buddyjski. Mieszka tam z grubsza 400 tysięcy mnichów buddyjskich. Jest podobnie trochę hindusów oraz katolików. Kiedy jedziemy do Birmy można zabrać ze sobą perfumy, t-shirty czy kosmetyki, które można z dużym powodzeniem wymieniać na rdzenne pamiątki. Można także kupować obrazki malowane na płótnie, wyrzeźbione głowy Buddy a także inne ręcznie fabrykowane cuda.

Na co uważać oraz czego się wystrzegać?Na targu należy zważać na krętaczy i naciągaczy. Jak widzą podróżników to starają się wycisnąć od nich jak najwięcej pieniędzy. Wypada unikać wody z kranu a jedzenie nie za każdym razem jest czysto przygotowywane – zdarzały się robaki w strawach. Jadąc do Birmy, wskazane jest także pamiętać o szczepionkach: wskazane jest także szczepienie zwłaszcza na wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B.

Co warto zobaczyć w Birmie?

Bagan – na małym obrębie jest więcej niż 2000 świątyń, są one cudne oraz w odmiennych wymiarach.
Shwedagon Paya to potężna sakralna budowla w Yangon. Jest w kontraście ona z resztą miasta gdyż jest ona cała w złocie.

Amarapura – buddyjski klasztor – można zobaczyć tam codzienne bytowanie mnichów.

Więcej informacji:

myanmar visa

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.