Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Otwarcie własnej działalności gospodarczej za granicą

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Twoim kraju może być dosyć zniechęcające jeśli rozpatrzysz zakres formalności, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć, i dodatkowo sumę wszystkich możliwych opłat zacząwszy od podatków przez koszty ubezpieczeń, które będziesz musiał prawidłowo odprowadzać w ramach bieżącej działalności.

Rozpoczęcie działalności w innym kraju stanowi jeszcze większe wyzwanie, zwłaszcza jeżeli dopiero otwierasz działalność. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest ulokowanie Twojego drogiego czasu w właściwe przeanalizowanie i opracowanie najlepszej opcji, zanim włożysz własną ciężko zarobioną gotówkę w projekt. Przemyślenia i budżet pozwolą Ci z powodzeniem otworzyć firmę w innym kraju.

W następnej kolejności zrób listę około dziesięciu krajów, w jakich chcesz otworzyć firmę. Przeanalizuj każdy kraj, żeby upewnić się, że Twoja usługa biznesowa będzie przydatna. Zdołasz wyszukiwać informacje online, lub również odbierać gazety wyprodukowane w krajach, analizujesz. Kraje, które wyselekcjonujesz, mogą pochodzić z szeroko dostępnych list rankingowych, rekomendowanych przez renomowane czasopisma ekonomiczne, jak na przykład najlepsze kraje do prowadzenia biznesu. Jakkolwiek jednak, jeśli zależy Ci tylko i jedynie na optymalizacji fiskalnej, Twoje prognozowania nie zawsze będą się pokrywały ze wspomnianymi rankingami, bowiem biorą one pod uwagę o dużo więcej kryteriów.

Jeśli już zawęzisz listę państw według swojego kryterium szukania najlepszego rozwiązania, czas aby zweryfikować swoje ogólne wiadomości, przechodząc na wyższy poziom uszczegółowienia. Jeśli Twój wybór padł na przykład na Rosję, wpisz do przeglądarki biznes rosja, firma rosja, a także angielskie odpowiedniki tych nazw, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jeżeli wyselekcjonowałeś tego rodzaju kraj jak Federacja Rosyjska, z całą pewnością doszedłeś do wniosku, iż ma dużo zasobów i ogromny potencjał, który w ostatnich latach spowodował do dużego wzrostu inwestycji zagranicznych. Doprowadziło to z kolei do rzeczowych działań lokalnych władz w wielu regionach, jakie próbują stymulować otoczenie inwestycyjne i kształtować kulturę inwestycji. Z zupełną pewnością krótkoterminowa optymalizacja podatkowa nie była dla Ciebie kluczowym kryterium. Podobne dylematy powinno się rozstrzygnąć w przypadku każdego innego miejsca na które padnie Twój wybór, pamiętając jednocześnie, że oprócz odcieni czarnego i białego istnieje nieskończenie dużo odcieni szarości.


Jeżeli jesteś już zdecydowany na konkretny kraj, znajdź księgowego z biurami w otoczeniu lokalizacji Twojej firmy. Pamiętaj, iż ze względu na różnice kulturowe, Twój przekaz biznesowy ma być jasny i precyzyjny, gdy będziesz komunikował co chcesz osiągnąć. Zadawaj pytania dotyczące lokalnych zasad i przepisów, w szczególności odnośnie do zatrudnienia. Upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Powróć do swojego kraju, podczas gdy twój rachmistrz i prawnik dopełnią formalności. Kontynuuj ostatnie przygotowania do otwarcia firmy w innym kraju. Upewnij się, iż wszystko jest w porządku, a potem poczekaj, aż prawnik i księgowy zaświadczą, że Twoja firma jest gotowa do otwarcia.

Źródło: spółki rosja

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.