Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Podłogi łazienkowe – jakie płytki wybrać

Jakie płytki podłogowe wybrać?

Selekcja płytek nie jest prostą kwestią. Prócz walorów aranżacyjnych, powinno się zwrócić uwagę aspekty użytkowe. Inne płytki wybiera się do kuchni, inne do łazienki, i jeszcze inne do lokali gospodarczych.

Nasiąkliwość hydrologiczna, odporność na brudzenie oraz twardość, lub rzeczy techniczne.

Ścieralność
Istotnie obowiązująca kwestia, stosowna do częstotliwości wykorzystywania posadzki. Jest ona okazywana w klasyfikacji pięciu stopni, im większa skala, tym wyższa wytrzymałość na wycieranie. Płytki o najwyższej skali ścieralności poleca się po pierwsze do holu czy korytarza, klasę niżej do salonu, kuchni oraz łazienki, a najmniejsza do sypialni, gdzie po podłodze na ogół przechodzi się w kapciach albo bez butów.Trwałość na plamienie
Nadzwyczaj potrzebna przede wszystkim w kuchni oraz łazience. Tam coś spadnie, tam coś kapnie a skaza jest w stanie zostać na zawsze, a jeżeli nawet da radę się ją usunąć, to większa część środków czystości zachowuje się bardzo agresywnie w stosunku do sprzątanej nawierzchni.

Nasiąkliwość
Jest ona tym niższa, im mniejsza jest porowatość surowca płytek. Zadowalająca będzie na poziomie sześciu procent, ale do łazienek polecana jest nasiąkliwość poniżej trzech procent.

Twardość
Przedstawiana jest według podziałki Mohsa od jednego do dziesięciu. W pomieszczeniu mieszkalnym najodpowiedniejszym będzie zakup w przedziale piątym czy też szóstym.

Wskaźniki te to jeden spośród dwóch obowiązujących elementów. Im wyższe szczeble pojedynczych parametrów, tym odpowiedniej. Do kuchni oraz łazienki dostateczne będą przeciętne skale. Do garażu czy pralni – większe. W kuchni i w łazience znakomicie przetestują się płytki ceramiczne, z kolei w garażu czy też pralni odpowiedniej wybrać gres.

Płytki łazienkowe szerokie czy wąskie, gładkie lub porowate?Wszystkie te miejsca są narażone na wpływ zanieczyszczeń oraz środków chemicznych, a więc intratniej wybrać płytki podłogowe proste w fakturze. Brud będzie się trudniej osadzał, łatwiej spłukiwał, a więc będzie w mniejszym stopniu rzucający się w oczy.

Wraca styl na szerokie płytki ceramiczne, mimo to należy pamiętać, że wyglądają one dobrze w znacznych pomieszczeniach. Do małych wybieramy płytki o wiele mniejszych gabarytów, a nawet mozaikę. Jeśli zdołamy sobie pozwolić, można zakupić płytki łazienkowe bezfugowe, które prezentują się w wyższym stopniu szykownie.

Więcej porad: płytki łazienkowe .

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.