Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Ściany i podłogi w łazience – co wybrać?

Toalety w mieszkaniach przeszły autentyczną przemianę w zestawieniu z uprzednim stuleciem. Dzisiejsze wyposażenie toalet, także tych małych w blokach mieszkalnych, jest osiągalne prawie w każdym salonie wnętrzarskim. Niektóre jednak szczegóły wyposażenia zasługują na wyjątkową atencję ze względu na niezastąpiony istotę funkcji jaką mają dopełniać.

WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE

W każdej łazience musi znaleźć się umywalka. Jestskładnikiem podstawowym. Dzisiaj producenci potrafią zdziwić jej kształtami. Dla szczęśliwców dużej łazienki dobór poszerza się również o wersje wolnostojące.
Armatura łazienkowa również nie pozostaje w tyle. Nowoczesne towary oraz sposoby wykonania baterii są zaskakujące w aspekcie estetycznym. W poniektórych, tych w wyższym stopniu luksusowych kranach sposób odkręcania wody nie jest od razuzrozumiały. Tego typu rozwiązania przeznaczone są do w większym stopniu wymagających konsumentów.
Kabina prysznicowa i brodzik czy wanna – układ i rozmiary tych części wyposarzenia muszą byćdopasowane do przestrzeni pomieszczenia. Od niej nieraz uzależniony jest teżdobór, którerozstrzygnięcie będzie sfinalizowane.
Lustro jest następnym tematem, którego po prostu nie może brakować w jakiejkolwiek łazience.


ŚCIANY I PODŁOGI W ŁAZIENKACH

Wybór materiałów którymi pozostaną pokryte ściany uwarunkowany jest głównie kwestiami ekonomicznymi konsumenta. Czy ściany pozostaną pomalowane, czy jednak wykafelkowane podlega od ilości pieniędzy jaka maksymalnie powinna być na to wyłożona.
Na podłodze koniecznie muszą być wyłożone płytki łazienkowe. W tym położeniu inny rodzaj wykończenia podłogi nie będzie się dobrze sprawował. Wychodząc z wanny lub kabiny prysznicowej z mokrymi stopami można rychło naruszyć panele bądź wykładzinę, natomiast glazura jest odporna na wodę. Na ścianie lub podłodze warto zastanowić się nad szafką na kosmetyki. Meble łazienkowe są dobrane do łazienki o podwyższonej wilgotności powietrza a także w wyższym stopniu odporne na naruszenia tym wywołane.


OŚWIETLENIE ŁAZIENKOWE

W sprawie punktów światła w toalecie także dobór nie jestprosty. Jeżeli w łazience są popularne podwieszane sufity, to należy wybrać jedynie oprawki halogenówi wariant żarówki. Wolno też przewidzieć inne lampy sufitowe. W ich ofercieatrakcyjny wzór mają lampy wiszące. Prawidłowo dopasowane klosze cudownie komponują się wtedy z glazurą na ścianach. Alternatywą są zyskujące w ostatnim czasie uznanie lampy podłogowe do toalet.

Zapoznaj się z pełną ofertą na: lampy sufitowe.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.