Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Wizy do Indii – Zaplanuj podróż

Jak zaopatrzyć się w wizę do Indii?

Jeśli śni nam się wyjazd do Indii, wymagane jest uprzednie uregulowanie kilku koniecznych formalności szczepień lub dokumentacji. Powinno się w związku z tym pamiętać, że wszelkie te działania powinno się podjąć prawidłowo wcześniej. Jedną z najistotniejszych formalności przed podróżą do Indii jest to zorganizowanie wizy, jaka jest wymagana do tego, by prawnie przejechać przez linię graniczną i zamieszkiwać na terenie tegoż cudownego państwa.

Wiza Indie


Wiza do Indii to największej rangi dokument, jaki należy zdobyć zanim wyjedziemy. Wszystkie formalne rzeczy związane z tym dokumentem trzeba rozpocząć z odpowiednim zapasem czasowym, ponieważ jednak dokument sam wydawany jest wystarczająco szybko, to wypada także brać pod uwagę prawdopodobne opóźnienia. Najczęściej na wydanie tegoż dokumentu czeka się w przybliżeniu 3-4 tygodni. Koszty związane z wizą to mniej więcej 50 dolarów USD. Kolejnych informacji należy szukać w Internecie np. szukając w wyszukiwarce hasło typu: indie wiza, wiza indie itp.

E wiza Indie


Od 2015 roku obywatele wielu krajów mogą ubiegac się o wydanie tzw. e-wizy do Indii. Jest to duże udogodnienie w zdobywaniu owego dokumentu. Wszelkie formalności z kolei sprowadzają się do uzupełnienia elektronicznego wniosku. Następnie dostaje się tzw. promesę, która upoważnia do pozyskania dokumentu w papierowej wersji na lotnisku, na którym będziemy lądować. Na stronach internetowych znajdziemy pełną listę, na której wypunktowane są 24 lotniska, gdzie damy radę odebrać dokument. Niestety wizy dostanej drogą elektroniczną, nie można wydłużyć i jest ona obowiązująca wyłącznie przez 60 dni.

Agencje wizowe

Jeśli nie chcemy sami dodawać dokumentacji, ponieważ nie jesteśmy pewni czy zrobimy wszystko tak, jak należy, formalne rzeczy zdołamy też załatwić z pomocą specjalnej wizowej agencji. Jest to klasyczne udogodnienie dla tych, którzy nie preferują tego typu formalności. Agencja uzupełni nam wszelkie potrzebne dokumenty, i w razie potrzeby ich wypełnienia, również o tym nas poinformuje. Niejednokrotnie podobnie w przypadku korzystania z usług z agencji wizowych, dokument otrzymamy znacząco wcześniej aniżeli w przypadku samodzielnego starania się o wizę.

Czytaj także:
indian visa

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.