Rewelecyjne publikacje

Atrakcyjne nowinki

Wycieczka do Kanady – co warto wiedzieć?

Geografia oraz flaga Kanady

W państwie tak dużym niczym Kanada, flaga pełni znaczącą rolę w życiu każdego Kanadyjczyka.

Jest to prostokąt przedzielony na 3 pionowe pasy, kolejno: czerwony, biały i raz jeszcze czerwony, w centrum znajduje się liść klonu. To są oficjalne odcienie Kanady, nadane przez Króla Jerzego V. Tak wykonana flaga po raz pierwszy wg historyków użyta została w 1871 roku.

W tak dużym kraju, jak Kanada miasto stołeczne kraju sprawuje sporą rolę.

Miasto stołeczne OttawaOttawa leży na południowej części brzegu rzeki o tej samej, wdzięcznej nazwie. Zlicza się, iż zamieszkuje ją około miliona i stu tysięcy mieszkańców.

Te nowoczesne miasto jest praktycznie w całości objęte lasami. W mieście urzędowo posługujemy się dwoma językami, dla większości to jest rzecz jasna angielski, dodatkowym językiem jest francuski. Typowy dochód mieszkańca w skali roku to plus minus czterdzieści osiem tysięcy dolarów dla mężczyzn i trzydzieści jeden tysięcy na rzecz kobiet. Jest to miasto o ogromnie wysokim standardzie życia i również małym bezrobociu.

Większość liczba rezydentów ma stanowisko w jednostkach państwowych (takich jak bank, poczta). Mocno rozwinięte są także branże technologiczne oraz farmaceutyczne, zlokalizowane w technoparkach.

Unikalne położenie Kanady

Opisując tak śliczne położenie jakim jest Kanada, ciekawostki schodzą w owym czasie na drugi plan, jednakże uważam, że wskazane jest o nich wspomnieć.

Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, umiejscowiona jest aż w sześciu strefach czasowych!

Wykryto tam: mikroskop elektronowy, koszykówkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, pralkę oraz Supermana!

W Kanadzie jest 10 procent wszystkich lasów na Ziemii, a dodatkowo jest w tym miejscu największy krater po uderzeniu meteorytu.

Te państwo jest blisko 32 razy większe od Rzeczypospolitej, naraz zamieszkany jest przez około miliona Polaków.

W Kanadzie jest najdłuższa na świecie autostrada, Kanadyjczycy mają także najdłuższą na świecie granicę (z USA), i dodatkowo najdłuższą linię brzegową.

Mam nadzieję, iż ten krótki wpis zachęcił Was do zaciekawienia się oraz zwiedzania tego pięknego oraz jakże fascynującego miejsca.

Czytaj także:

how to apply canada visa

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.